قوانین و مقررات  دوره آموزش‎ های آزاد (کوتاه مدت)

در راستای تحقق اهداف توسعه ملی و پرورش نیروی انسانی متخصص برای سازمانها و شرکتها و به منظور ارتقاء سطح علمی و تخصصی کارکنان موسسات و در چارچوب آیین ­نامه آموزش­های آزاد (مورخ 7/8/1378) مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با توجه به امکانات علمی، آموزشی و تخصصی دانشکده و همچنین با استناد به مجوز شماره 21656-638135 مبنی بر برگزاری دوره  DBA یکساله، در موضوع “سیاستگذاری اجرایی عمومی برای سیاستگذاران” اين تفاهم ‌نامه ما بین دانشکده مدیریت دانشگاه تهران (كه از اين پس دانشكده ناميده مي‌شود) به نمایندگی رئیس مرکز آموزش ‌های آزاد دانشکده و آقا/ خانم ………………………………………. (كه از این پس دانش پذیر ناميده مي‌شود) و با کد ملی  ………………………………………….. به نشانی ………………………………………………………………………………………………………………. و شماره تلفن  …………………………………….  برای برگزاری دوره­های آموزشی آزاد  تهیه شده است.

 

برگزاری دوره DBA یکساله سیاستگذاری اجرایی عمومی برای سیاستگذاران

وظایف دانش پذیر:

 • رعایت کلیه مقررات دانشگاه نظیر شئونات اسلامی، نظم، انضباط و حضور به موقع در کلاس برای کلیه داوطلبان الزامی است.
 • شرکت مستمر در کلاس ‌های درس (به صورت حضوری/ آنلاین/ آفلاین و ترکیبی) طبق برنامه زمان ‌بندی شده.
 • شرکت در ارزیابی دوره ای پره تست و پست تست برای دروس شامل در مجموعه پودمان های ارائه شده
 • در صورت غیبت غیرمجاز، ( بیش از دو روز در هر ترم ) دانش ­‌پذیر مشمول دریافت گواهی نامه پایان دوره نخواهد نبود.
 • دانش پذیر در طول مدت حضور در دوره، ملزم به رعایت کلیه آیین‌ نامه‌ ها و ضوابط آموزشی و انضباطی دانشکده می ‌باشد.
 • ارائه پروژه ­‌های درسی مطابق نظر اساتید در زمان مناسب
 • پرداخت به موقع شهریه دوره
 • انجام مورد پژوهی اجرایی: دانش پذیر موظف است برای یکی از موضوعات انتخابی از بین دروس 9 پودمان با یکی از اساتید ارائه کننده بعد از ماه سوم دوره، پروژه خود را آغاز و حداکثر تا ماه یازدهم (دو ماه بعد از اتمام کلاسها) پروژه خود را با دریافت نمره قبولی از استاد مربوطه تقدیم دفتر دوره نماید.
 • 20 درصد از نمره قبولی مربوط به حضور مرتب و کارکلاسی و 30 درصد نمره مربوط به پروژه مورد پژوهی اجرایی خواهد بود.
 • شرکت و قبولی در آزمون جامع نهایی پایان دوره به صورت حضوری- الکترونیکی به عنوان 50 درصد از مبنای ارزیابی پایان دوره که پیش ‌نیاز دریافت گواهینامه است.
 • مسئولیت هرگونه مساله و یا بروزمشکلات احتمالی ناشی از عدم مطالعه قوانین و مقررات آموزشی بر عهده دانش پذیر است.

تبصره 1. این دوره یک دوره آموزش آزاد کوتاه مدت است و ختم به صدور مدرک دانشگاهی نمی‎ شود، لذا گواهی اتمام این دوره، به عنوان مدرک تحصیلی یا مقطع تحصیلی یا اسامی به این شکل که قابل اعتبار و استناد از طرف وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برای ادامه تحصیل باشد، نیست.

تبصره 2. گواهی اتمام دوره پس از گذراندن تمامی دروس تعیین شده و تأیید دانشکده به دانش پذیر ارائه خواهد شد.

تبصره3. ثبت نام اولیه دوره با واریز مبلغ 500 هزار تومان برای شرکت در مصاحبه و انجام امورات اداری ثبت نام خواهد بود و  در صورت قبولی در مصاحبه و معرفی به دانشکده برای ثبت نام نهایی از مبلغ کل تعهدات دانش پذیر کسر خواهد گردید و در صورت عدم موفقیت در مصاحبه قابل استرداد نبوده و صرف هزینه برنامه ریزی و دعوت از اساتید و جلسات مصاحبه خواهد گردید.

تبصره 4. در صورت انصراف تا دو هفته قبل از شروع دوره  با کسر مبلغ 500 هزار تومان هزینه مصاحبه به اضافه  20 درصد از کل شهریه ثبت نام برای ضرر و زیان، وجوه پرداختی در طی یک هفته به دانش پذیر مسترد خواهد گردید. از بعد از دو هفته تا قبل از روز شروع دوره و در صورت انصراف این مبلغ ضرر و زیان به 50 درصد افزایش پیدا میکند و بعد از شروع دوره  طبق قوانین دانشگاه  شهریه دریافت شده ابتدایی و چک دریافتی به هیچ عنوان امکان استرداد نخواهد داشت.

تبصره 5. عدم شرکت در کلاس ‎ها پس از ثبت ‌نام و شروع دوره، هیچگونه حقی را جهت انصراف داوطلبان ایجاد نخواهد کرد.

تبصره 6. در صورتیکه دانش پذیر به هر دلیلی (از جمله بر اساس مقررات و ضوابط آموزشی و انضباطی دانشکده، ترک تحصیل و یا …) از حضور در کلاس محروم شود، ایشان موظف است شهریه دوره آموزشی دوره را تمام و کمال پرداخت نماید.

تبصره7 .کلیه داوطلبان موظف هستند شهریه هر دوره را حداکثر یک هفته قبل از اولین جلسه شروع کلاس ‎ها تسویه نموده و همچنین مدارک لازم را به متصدی ثبت ‌نام تسلیم نمایند. در غیر این صورت امکان شرکت در کلاس را نداشته و مرکز مسئولیتی در قبال صدور گواهی ‌نامه پایان دوره نخواهد داشت.

تبصره 8. تاریخ شروع هر دوره در بعضی موارد ممکن است تا دو هفته به تأخیر بیافتد.

تبصره 9. کلیه کلاس ‎ها مطابق برنامه زمان ‌بندی اعلام شده برگزار خواهد گردید و در صورت هرگونه تغییر احتمالی در برنامه کلاسی مراتب به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

تبصره 10. نمونه گواهینامه پایان دوره به پیوست قرارداد ضمیمه می ‌باشد.

 

3) مبلغ ثبت نام:

شهریه دوره آموزشی مورد قرارداد برای هر دانش ­پذیر معادل 600.000.000 ريال بوده که ترجیحا توسط دانش ­پذیر  یا سازمان

معرفی کننده به طور کامل، در ابتدای دوره واریز می گردد.

تخفیف وجوه پرداختی برای گروه های ثبت نامی و افراد شامل شرایط در شروع دوره بر مبنای مصوبه شورای آموزشی دانشگاه تهران اعمال میگردد. تخفیف ارایه شده قابل جمع نخواهد بود.

 • پرداخت نقدی کامل شامل 5% تخفیف خواهد بود.
 • ثبت نام گروهی با حداقل ده نفر دانش پذیر پذیرفته شده در مصاحبه شامل 5% تخفیف خواهد بود.
 • داوطلبان از خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان شامل 5% تخفیف خواهند بود.
 • کارکنان، دانشجویان و فارغ التحصیلان واجد شرایط دانشگاه تهران مطابق قوانین دانشگاه شامل 5% تخفیف خواهند بود.

در صورتیکه دانش پذیران، متقاضی پرداخت اقساطی باشند، (ثبت نام منفرد / گروهی) موظف خواهند بود که ضمن پرداخت 300،000،000 ریال در زمان ثبت نام با ارائه رسید پرداخت، مابقی شهریه را با ارایه چک صیادی بنام داوطلب / سازمان مربوطه به مبلغ  300،000،000 ریال به فاصله سه ماه پس از تاریخ پرداخت اول، در وجه کارگزار دوره، پرداخت نمایند. دانش پذیران موظفند اسناد پرداخت شهریه دوره را در همان زمان ثبت نام به متصدی ثبت نام دوره در دانشکده ارائه نمایند. شایان ذکر است که ارائه گواهی اتمام دوره منوط به واریز تعهدات مالی و تسویه حساب کامل می ‎باشد.

 

قابل توجه است کلیه پرداخت ها می بایست به شماره کارت …… و یا شماره شبا IR   به نام حمیدرضا نفری زاویه واریز گردد.

 

4) مدت زمان قرارداد:

مدت زمان توافق صورت گرفته از زمان امضای تفاهم ­نامه به مدت یک سال خواهد بود.

 

5) حل اختلاف:

درصورت اختلاف فیمابین، بر اساس رأی کمیته سه نفره متشکل از نماینده کار گزار دوره، دانش­ پذیر و یک نماینده از طرف دفتر آموزشی آزاد دانشگاه تهران و بر اساس موازین قانونی کشور جمهوری اسلامی ایران توسط مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

 

اینجانب ………………………………. داوطلب متقاضی / نماینده سازمان…………………………………………. معرف داوطلبان متقاضی شرکت در دوره DBA یکساله  سیاستگذاری عمومی اجرایی برای سیاستگذاران بعد از خواندن دقیق تمامی مفاد این قرارداد و با آگاهی کامل از مفاد آن (5 بند و 10 تبصره) و محتوی دوره فوق الذکر منعکس شده در وب سایت www.ibipublicpolicy.com درخواست شرکت در دوره را با ثبت نام اولیه و شرکت در مصاحبه ورودی دوره را با پرداخت هزینه اعلام شده (پنج میلیون ریال) از طریق درگاه پرداخت وب سایت فوق الذکر یا از طریق پرداخت به حساب بانکی کارگزار دوره یا پرداخت حضوری در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می نمایم و فارغ از نتیجه مصاحبه تمامی حق اعتراض و خیارات را از خود ساقط می نمایم.

 

 

دکتر مجتبی امیری

رئیس مرکز آموزش های آزاد کاربردی

 دانشکدگان مدیریت دانشگاه تهران

 

 

نام و نام خانوادگی دانش ­پذیر:

                                                                    امضا

                                                                    تاریخ                   

  

 

دوره سیاستگذاری عمومی اجرایی برای سیاستگذاران

دوره های تخصصی

به کمک نیاز دارید؟

کپی رایت 2023, سیاستگذاری عمومی. تمامی حقوق سایت محفوظ است.